خودرو و ابزار

نحوه شستن کفپوش خودرو، بو نگرفتن کفپوش در شستشو!

شستن کفی های خودرو با برس مناسب

کفپوش خودرو جزء تجهیزات مهم در وسایل نقلیه است که مانند یک مانع از نفوذ آلودگی و گل و لای، گرد و غبار و آسیب به فرش اورجینال ماشین پیشگیری می کند. وجود این گونه لوازم در کف خودرو تنها به پاکیزه نگهداشتن محیط داخلی ماشین محدود نمی شود؛ بلکه در پیشگیری از لغزش در موقع رانندگی نیز نقش دارد. با توجه به پرکاربرد بودن این تجهیزات و شرایط اقتصادی، نگهداری صحیح آنها ضروری است.

زدودن لک و آلودگی به صورت مرتب از کفپوش ها به از بین بردن میکروب ها و بوهای نامطبوع کمک کرده و محیطی سالم برای سرنشینان ایجاد می کند. در این متن قصد داریم پیرامون نحوه شستشو و نگهداری صحیح کفپوش خودرو، مطالبی تکمیلی را ارائه دهیم.

چگونگی شستشوی کفپوش خودرو با توجه به جنس آن

کفپوش خودرو با توجه به جنس احتیاج به شستشو به شیوه های متفاوت دارد. در این بخش تصمیم داریم چگونگی شستشوی چند نمونه کفپایی متداول برای خودرو با در نظر گرفتن ماهیت آنها را مورد بازبینی قرار دهیم.

جمع کردن زباله ها کفپوش خورو با استفاده از جاروبرقی

چگونگی شستشوی کفپایی لاستیکی

کفپوش خودرو از جنس لاستیکی جزء رایج ترین نمونه های کفی است که دوام مطلوبی دارد. جهت از بین بردن کثیفی های سطح این نمونه کفپوش، در مرحله اول با آب آلودگی ها را از آن ها پاک نمایید. برای تمیز کردن لکه های قدیمی تر باید یک محلول تمیز کننده مثل صابون رقیق شده یا صابون لباسشویی به همراه جوش شیرین را آماده کنید.

در مرحله بعدی باید با بکارگیری یک برس یا اسکرابر سطح کفپوش ماشین را با آرامی برس بکشید. پس از زدودن آلودگی ها، سطح کفپوش را با آب فراوان بشویید. در صورت تمایل می توانید سیستم های شوینده فشار قوی یا بخارشوی را برای تمیز کردن بکار ببرید. در مرحله آخر نیز کفپوش ها را در هوا آزاد قرار دهید تا به خوبی رطوبت آنها از بین برود. همچنین می توانید سیستم های خشک کن با دمای کم را بکار ببرید. کفی سه بعدی و کفی پنج بعدی را نیز می توانید به همین روش از آلودگی و لک پاک کنید.

چگونگی شستشوی کفپوش پارچه ای

کفپوش خودرو از جنس پارچه یکی دیگر از کفپایی های ماشین است که برای شستشوی آنها باید مراحلی را طی کنید. از مراحل پیش رو برای شستشوی این کفپوش می توان، بکارگیری جاروبرقی برای جمع کردن زباله ها، انتخاب یک محلول پاک کننده مناسب مخصوص، برس کشیدن و شستشو با آب فراوان را بیان کرد. برای حفظ کفپوش پارچه ای خودرو، پاک کننده ای را گزینش نمایید که برای منسوجات ایمن باشد و فاقد سفید کننده یا مواد شیمیایی نامناسب باشد.

شستن کفی های خودرو با برس مناسب

چگونگی شستشوی کفپوش چرمی

کفپوش خودرو از جنس چرم نیاز به یک رویکرد ملایم تر جهت جلوگیری از آسیب به سطح چرم دارد. از مراحلی که باید برای شستشوی این کفپوش طی کنید باید به زدودن گرد و غبار با جاروبرقی، انتخاب یک مایع مناسب شستشو، کشیدن برس نرم یا اسفنج، شستشو با آب، خشک کردن با یک پارچه نرم و استفاده از یک نرم کننده چرم برای پیشگیری از ترک خوردن را بیان کرد. از بکارگیری محلول های شیمیایی نامناسب یا موادی با خاصیت سایشی که می تواند باعث خراش یا تغییر رنگ چرم شود، اجتناب کنید. همیشه پیش از بکارگیری هرگونه محلول تمیزکننده روی کل کفی، ابتدا یک ناحیه کوچک و نامشخص را تست نمایید.

کفپوش سه بعدی با کیفیت

نکات مهم در نگهداری کفپوش خودرو

  1. تمیز کردن منظم: یک برنامه تمیز کردن منظم برای نگهداری از کفپوش خودرو در نظر بگیرید. این روش ارزش، عملکرد و زیبایی خودرو را حفظ می کند.
  2. کثیفی‌ها و زباله‌های را از سطح کفی بردارید: کثیفی‌ها و زباله‌های ریخته شده روی کفی های خودرو را با تکان دادن آن‌ها یا بکارگیری جاروبرقی پاک نمایید.
  3. تمیز کردن لکه های نقطه ای: با بکارگیری یک محلول تمیز کننده مخصوص، ایمن و فاقد سفید کننده، لکه های روی کفپوش که کوچک هستند را از سطح آن پاک کنید.
  4. اجتناب از بکارگیری محلول های نامناسب: از محصولات پاک کننده مناسب استفاده کنید که برای داخل خودرو ایمن بوده و باعث آسیب یا تغییر رنگ نمی شوند.
  5. کفی ها را به درستی خشک کنید: پس از شستن کفپایی ها و پیش از پهن کردن آنها در ماشین، اجازه دهید به خوبی خشک شوند.
  6. خرید کفی های باکیفیت: روی کفپوش‌های باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید. این محصولات به گونه‌ای طراحی می شوند که محافظت جامع و تناسب دقیق با فضای داخلی خودرو دارند.
  7. پیشگیری از ریختن هر نوع مواد روی کفپایی ها: با احتیاط در مصرف غذاها و نوشیدنی ها در ماشین و تمیز کردن سریع آن پس از کثیف شدن، از ایجاد لکه بر روی کفپوش ها پیشگیری نمایید.

استفاده از آب با فشار زیاد برای شستن کفپوش

کدام کفپوش برای خرید گزینه بهتری است؟

کفی پنج بعدی جهت محافظت کامل کف و به عنوان پوششی شیک برای فضای داخلی خودرو تولید می شود. این محصول جزء بهترین تجهیزات برای خودروهای معمولی در فروشگاه اینترنتی بهنیکان است است. کفی های مورد نظر به طور خاص برای هر مدل خودرو قالب گیری می شوند و پوشش لبه به لبه و تناسب دقیق را ارائه می دهند. آنها به درستی، فرش اورجینال خودرو را پوشش می دهند و قابلیت شستشو دارند. این محصول گزینه ای محبوب و بی همتا برای دارندگان خودرو است.

از مشخصات این نوع کفپوش می توان، پوشش کامل، ساختار چند لایه، تناسب دقیق، ظاهر شیک و براق، دوام بالا و طراحی عالی را بیان کرد. در صورتی که قصد خرید کفپوش های سه بعدی و پنج بعدی با کیفیت بی همتا را دارید با کارشناسان ارتباط برقرار کنید. همچنین می توانید از صفحه فروشگاه، کفپوش مناسب را گزینش نمایید و خریدتان را به ثبت برسانید.

کلام آخر

کفپوش خودرو جزء تجهیزات مهم است که به دلیل نقش حفاظتی آن در وسایل نقلیه به کرات بکار گرفته می شود. با توجه به اینکه این محصول بیشتر از سایر تجهیزات ممکن است آلوده شود، به شستشوی صحیح و منظم احتیاج دارد. در شستشوی این محصول باید به ملاک هایی مانند جنس و کیفیت محصول توجه نمایید. به طور مثال، شستشوی کفپوش های چرمی باید با دقت و وسواس بیشتری انجام شود؛ زیرا ممکن است روی سطح آنها خش ایجاد شود. در نگهداری این محصول باید به پارامترهایی مثل تمیز کردن منظم، زدودن زباله ها، از بین بردن لکه های نقطه ای، اجتناب از بکارگیری محلول های نامناسب، خشک کردن کامل، خرید کفپوش‌های باکیفیت و جلوگیری از ریختن هر نوع مواد روی آنها توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *